DELAVNICA – 8 modulov po 2 uri
KJE: Studio MATLUX, Glavni trg 17, 1234 Mengeš
KDAJ: 16. september ob 17h
CENA: 15€ /modul
V telesu imamo sedem glavnih čaker, kar je pravzaprav sedem energijskih centrov, na telesni ravni povezanih z žlezami z notranjim izločanjem (hormonskim sistemom).
Čakre so subtilni energijski centri, ki se med seboj prepletajo in vplivajo drug na drugega. Iz univerzalnega energijskega polja sprejemajo energijo in jo razporejajo po našem fizičnem telesu. Posamezna čakra sicer vpliva na določen organ, endokrino žlezo, čustvo in specifično zavedanje, pri čemer pa optimalno delujejo takrat, ko je pretok skozi vse čakre dober.
Ideja energijskega telesa ni nekaj, kar bi obstajalo zgolj na Vzhodu, temveč pri večini kultur tega sveta najdemo koncept dvojnosti telesa in duha (energija, prana, či, orgon). Najbolj enostavno ta koncept doživimo z preprosto dihalno vajo za umiritev, kjer nesnovni in nevidni zrak v trenutku spremeni našo snovno biokemijo telesa do stanja umirjenosti.
Kadar čakra ne deluje dobro, kar pomeni, da je pretirano odprta ali stisnjena in se vrti prehitro ali v obratno smer, se to kaže kot motnja v delovanju določenega dela telesa in v neustreznem odzivu na situacije iz okolja.
Vrhovi čaker se stikajo v centralnem energetskem toku, ki je vzdolž hrbtenice. Sprednji del čakre je povezan s čustvovanjem, zadnji del pa z voljo, sedma čakra na vrhu glave vpliva na razum. Uravnoteženo delovanje vseh treh delov je pomembno za ohranjanje zdravja. Sistem čaker nam ponuja eno do možnosti, da v svoje življenje vnesemo ravnovesje med umom, čustvi in voljo, tako, da delovanje čaker med seboj sinhroniziramo.
Vsebina delavnice:
- Anatomija čaker.
- Povezava med energijskimi centri, organi, hormonskim sistemom in čustvovanjem.
- Vpliv čaker na različne vidike našega življenja (telesni, čustveni, kognitivni).
- Uporaba nihala za opazovanje čaker.
- Telesne vaje za stimulacijo čaker.
- Meditacija za stimulacijo čaker.
- Kristali za stimulacijo čaker in zakaj pomagajo.
- Hrana za stimulacijo čaker.
- Vaje samoopazovanja v vsakdanjem življenju.
- Tedenske naloge med posameznimi moduli.
Življenje je kot vožnja s kolesom. Da bi ohranil ravnotežje, se moraš premikati. (Albert Einstein)